A Plus Magazin

Fethiye’de nerelere gidilir? Ünlü yerler nerelerdir?

Fethiye, eğlenceli mekanları ve bir çok cazip mekan önerileriyle ünlü bir ilçedir. Muğla’nın gözdesi olan bu ilçe, İngilizlerin de sevgisini kazanmıştır. Her geçen yıl turist sayısının arttığı Fethiye’de nerelere gidilir? Neler yapılır? İşte, haberimizin içerikleri…

Fethiye’de nerelere gidilir? Ünlü yerler nerelerdir?
18 Ağustos 2019 - 12:51

Fethiye tatil seçenekleri arasında oldukça keyif veren ve eğlendiren bir tatil yeridir. Yamaç paraşütünün ve safari turlarının olduğu Fethiye, bir çok adrenalin tutkunu tarafından tercih edilmektedir. Yerli yabancı turistlerin ilgisini çeken Fethiye’nin, merkeze 6 km uzaklıkta olan köylerinde sahil kıyısı bulunmamaktadır. Ancak konaklama yapılacak uygun fiyatlı oteller mevcuttur. Fethiye merkeze kalkan ulaşım araçları mevcuttur. Yaz ve kış mevsiminde rahatlıkla yaşanabilecek bir belde olan Fethiye’de nerelere gidilir? Gezmek için önerilen yerler nerelerdir? Fethiye’nin kumluk sahili neresidir? Hangi çevrenin denizi daha temizdir? İşte, yanıtlar…

 

 

FETHİYE’DE GEZİLMESİ GEREKEN YERLER

 

 

ÇALIŞ PLAJI

En güzel plajlarından biri olan Çalış Plajı, turistlerin en fazla ilgisini çeken bir plajdır. Çevresinde pek çok otel, restoran, kafe ve hediyelik eşya dükkanı bulunmaktadır. Aileler için uygun bir mekandır.

ÖLÜDENİZ

Denizin durdun ve adeta ölü gibi olduğu bu denizin rengi turkuaz rengi olmaktadır. Tatilcilerin akın ettiği bu beldede, yamaç paraşütü yapabilir ve şahane kumsalından yararlanabilirsiniz. Ölüdeniz’in çevresindeki restoranlarda balık ziyafeti yapabilirsiniz.

KELEBEKLER VADİSİ VE KABAK KOYU

Fethiye’nin olduğu kadar Türkiye’nin de doğal güzelliklerinden biri olarak tanınan Kelebekler Vadisi, 350 metreye ulaşan sarp kayalıklarıyla çevirili manzarasıyla ziyaretçilerini bekliyor.

BABADAĞ’IN ETEKLERİNDE YAMAÇ PARAŞÜTÜ 

Fethiye Ölüdeniz’de yamaç paraşütü yapmak isterseniz en popüler olan yere; Babadağ’ın eteklerine çıkıp Ölüdeniz’in muhteşem manzarasına karşı bu adrenalin kaynaklı aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz.

BABADAĞ'IN ETEKLERİNDE YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.