A Plus Magazin

DALİ’NİN İSA HEYKELİ MÜZAYEDEYE ÇIKIYOR

DALİ’NİN İSA HEYKELİ MÜZAYEDEYE ÇIKIYOR
06 Ekim 2020 - 23:42

SALVADOR DALİ
“Christ de St-Jean de la Croix”

ARTHILL KOLEKSİYONLUK SANAT ESERLERİ MÜZAYEDESİ
“REKORLAR KIRACAK EŞSİZ OSMANLI ŞAHESERLERİ & PAHA BİÇİLMEZ SARAY ANTİKALARI ve ÇOK ÖNEMLİ İMZALARA AİT ESERLER”

2019’da Forbes’a da konu olan Türkiye’nin dünya antika ve sanat pazarındaki en önemli temsilcisi “ARTHILL MÜZECİLİK / ARTHILL MUSEOLOGY” 30 Eylül – 11 Ekim 2020 tarihleri arasında yine çok ses getirecek bir müzayedeye imza atıyor. Hüseyin KOCABAŞ tarafından oluşturulan ve beğeniye sunulan koleksiyon “www.arthill.com.tr” adresinden online olarak incelenebilir ve eserlere online pey verilebilir. 11 Ekim Pazar Saat 15.00’da müzayede online olarak web sitesi üzerinden canlı açık arttırma usulü ile neticelenecektir.

Müzayedelerinde satışa sunduğu sıra dışı ve paha biçilmez eşsiz eserler ile kırılan rekorlarla ünlenen ARTHILL MÜZECİLİK bu kez de satış rekorları kıracak, çok sayıda ünlü koleksiyoner ve sanatseverin katılacağı Türkiye’nin önemli koleksiyonlarından ve Osmanlı’nın köklü ailelerinden derlenen ele geçmez güzellikteki “281” adet eserden oluşan bir koleksiyonu satışa sunuyor. Bu eserlere daha şimdiden koleksiyoncular, özel müzeler ve yurtdışından birçok meraklı büyük ilgi göstermekte.

Müzayedenin öne çıkan eserleri arasında; Salvador Dali, Andre Derain, Joseph Warnia-Zarzecki, İktisat Bankası Eski Koleksiyonu’ndan Albin Stanislavovych Gavdinsky, Alexis Auguste Delahogue, Louis-Auguste Girardot, Alexandr Jacques Chantron gibi dünya çapında imzalar ile Namık İsmail, Nazmi Ziya, Bahriyeli İsmail Hakkı, Ali Rıza Beyazıt, Arsen Chabanian, Burhan Doğançay, Jale Yılmabaşar gibi çok önemli Türk sanatçılarının yapıtları bulunmakta.

Arthill Müzecilik olarak satışa sunduğumuz Osmanlı Sanat Eserleri’nin satışı konusunda kesinlikle yurtdışından hiç bir müzayede katılımı kabul edilmeyecektir. Bu tip eserlerin ulaşabileceği fiyat ne olursa olsun yurtiçinde kalması ve korunması KOCABAŞ olarak 1918’den beri bizim en büyük prensibimizdir.

Sanat Aktivitelerine gösterdiğiniz alakaya şimdiden teşekkür eder, sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız. Eserler hakkında röportaj, film ve fotoğraf çekimi yapmak isteyen basın mensupları aşağıdaki telefondan gerekli yardımı alabilirler.

Çalışmalarınızda başarılar diler, saygılarımızı sunarız.
ARTHILL MÜZECİLİK ve KOLEKSİYONCULUK
Hüseyin KOCABAŞ

Tel : (538) 833 13 91

e-mail: info@arthill.com.tr website: www.arthill.com.tr

Adres: The Ritz-Carlton Residences Kat:24 No:2408 Şişli İstanbul 34367 Türkiye

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.