A Plus Magazin

‘ASLI GİBİDİR’ BLUTV’DE ÖZEL YAPIM OLARAK YAYINLANDI

‘ASLI GİBİDİR’ BLUTV’DE ÖZEL YAPIM OLARAK YAYINLANDI
05 Temmuz 2021 - 23:39

Müslüm Gürses, Yılmaz Güney ve Ayhan Işık’a benzerlikleri ile tanınan Bülent Şevik, Ethem Akpolat ve Hanifi Keleş’in kendi kimlikleri ile ünlü benzerleri arasındaki trajikomik hikayelerinin anlatıldığı “Aslı Gibidir” adlı belgesel dizi BluTV’de sinemaseverlerin beğenisine sunuldu.

Yönetmenliğini Tufan Şimşekcan ve Ozan Sihay’ın yaptığı, Mehmet Sarıca ve Nurcihan Temur’un yapımcılığını üstlendiği ‘Aslı Gibidir’ belgesel dizisinde, Türkiye’de efsaneleşmiş isimlere tıpatıp benzerlikleriyle tanınan üç karakterin yaşam öyküsü anlatılıyor. 

Benzerlerinin hayata bakışlarını kendilerine benimseyip günlük hayatlarında onlar gibi giyinen, onlar gibi konuşan ve onlar gibi sevilen insanlara dönüşen üç Adanalının hikayesi “Aslı Gibidir” adıyla 3 bölümden oluşan mini belgesel dizi olarak beyaz cama aktarıldı. 

Belgeselde yıllardır TIR şoförlüğü yapan Bülent Şevik’in, çevresindeki insanların Müslüm Gürses’e benzediğini vurgulaması üzerine bambaşka bir hayata yelken açtığı yaşamından kesitler sunuluyor. 

Dizinin diğer bölümünde, çocukluğundan beri Yılmaz Güney’e benzerliği ile konuşulan Ethem Akpolat’ın bir petrol istasyonunun kasasında süren yaşamından ilginç anlar yer alıyor. 

Son bölümde ise ayakkabıcılıkla yaşamını sürdüren Hanifi Keleş’in ise Yeşilçam’a olan tutkusunun kendisini Türk sinemasının Taçsız Kral’ı Ayhan Işık’ın yoluna taşıyan yaşam öyküsü izleyicilere aktarılıyor.

BluTv’de özel yapım olarak yayınlanan “Aslı Gibidir” belgesel dizisini kaçırmayın.

Yaklaşık 15 yıldır sinema sektöründe çalışmalarda bulunan Atom Film, kısa filmleriyle ulusal ve uluslararası pek çok ödül almalarının yanı sıra, yerli yabancı birçok filmde de hem reji, hem de prodüksiyon olarak yer almıştır. 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.